Volkan Şengül Kimdir ?

Üniversitede Kimya Lisans eğitimi aldığım 4 yıl süresince, yarı zamanlı olarak Emlak Bankası Gebze Mutlukent projesi satış ve kiralama çalışmalarında gayrimenkul danışmanı olarak görev aldım. Bu süre içinde 2654 taşınmaz sahibi ile tanışarak farklı müşteri profilleri üzerinde önemli bir deneyime sahip oldum. Kurumsal firmalara blok satışlar ve kiralamalar yaparak tecrübeler edindim.

Üniversite eğitimimden sonra 2001 yılında merkezi İrlanda’da bulunan Taisal Trading Ltd.’nin Türkiye ofisinde satış uzmanı olarak işe başladım. Kısa süre içinde farklı kimyasal hammaddelerin Türkiye’de daha önce denenmemiş sektör ve proseslerde denenmesini ve satılmasını sağlayarak farklı sektörde satış alanında başarılar kazandım.

2003 yılında vatani görevimi Laborant olarak yaptıktan sonra İngilizce dil eğitimi ve satış eğitimi staj programı için 18 ay Londra/İngiltere’de bulundum. Farklı kültür ve dillerde insanlarla tanışmak, onlarla iletişimi sağlamak ve staj zamanında farklı kültürdeki insanlara satış yapmak ilerideki yeteneklerim için evrensel bir alt yapı sağlamıştır.

2005 yılında İstanbul’a döndükten sonra ulusal ve uluslararası firmalarda satış uzmanlığı ve proje müdürü olarak görev aldım.
Samimi, yenilikçi ve girişimci kişiliğim, kimya eğitimim sırasında kazandığım sistematik ve analitik düşünme yeteneği, farklı sektörlerdeki ve coğrafyalardaki satış başarılarım ve iletişim becerilerim 2006 yılında gayrimenkul sektörüne yeniden adım atmam için ilham kaynağı olmuştur.

İstanbul Anadolu Yakasında, Tuzla Tepeören bölgesindeki villa sitelerine hizmet vermek amacı ile kendi ofisimi açarak, gayrimenkul satış ve kiralama işlemlerine başladım. Türkiye’de gayrimenkul konusunda kişisel markalaşmanın nadir olduğu dönemde farklı hizmetler ile kısa sürede Villa Uzmanı Volkan Şengül olarak markalaşmayı sağladım. Markamı daha da pekiştirmek için Türkiye’de ‘Villa Uzmanı’ patentini de alan kişi oldum. Bölgede sosyal medyayı aktif kullanmaya başlayan, portföy videoları çekerek sektöre öncülük eden bir gayrimenkul uzmanı olarak anılmaya başladım. Gayrimenkul uzmanlığı ile alakalı mevcut tüm eğitimleri uzmanlarından, Türkiye’nin önemli Üniversite ve kurumlarında alarak kendime ve işime yatırımı her yıl arttırarak devam ettim.

Yatırımcılarımız ile titizlikle ilgilenmemiz, verdiğimiz hizmetlerin memnuniyet yaratması ve bunların kulaktan kulağa pazarlanması ve referanslı müşterilerimizin artması işimizi en iyi şekilde ve sürekli gelişerek yapmamızın en büyük motivasyon kaynağı olmuştur.

Kişisel hedefim; gayrimenkul yatırımcısına zamanında, doğru fiyatta ve güvenilir hizmet sunarak yatırımlarına değer katmak ve huzur içinde satış ve kiralama hizmetleri almalarını sağlayarak, İstanbul’da Lüks Konut ve Villa konusunda ilk akla gelen gayrimenkul uzmanı olmaktır.

Bu bizi tescilli villa uzmani yapar !

Mesleki Eğitim ve Sertifikalar

İzgören Akademi Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi – 2018

ACP (lisanslı Ticari Gayrimenkul Uzmanı) Sertifikası – 2017

Bilge Adam Dijital Medya Uzmanlığı Başarı Sertifikası / 2016 – 2017

Kadir Has Üniversitesi Konut Projelerinin Satış Uzmanlığı Sertifika Programı – 2014

Realty World Türkiye ve Boğaziçi Üniversitesi Ofis Yöneticiliği Sertifika Programı – 2014

Realty World Gayrimenkul Danışmanlığı Temel – 1 Eğitimi – 2014

Boğazici Üniversitesi Gayrimenkul Danışmanlığı Sertifika Programı – 2012

Işıkören Danışmanlık Emlakta Başarının Sırrı – 2012

Certificate of achievement achievement “Brokers offices managers and real estate agents” – 2012

İstanbul Emlak Komisyoncuları Odası Mortgage Broker Eğitimi – 2008

Milli Eğitim Bakanlığı Emlak Danışmanlığı Eğitimi – 2006

TC Kocaeli Üniversitesi, Kimya Bölümü, Lisans Diploması