Proje Açıklaması

Arkeon Evleri; esnek modüler mimarisi ve tüm yapı fiziği koşullarını sağlayarak bakım ve işletme ekonomisinin gerçekleştirildiği bir villa kenttir. Arkeon Evleri, yaşam kalitesini artırmak isteyen seçkin bir topluluğa, aradığı tüm imkânları sunacak şekilde dizayn edilmiş, elit bir yaklaşım ve projelendirmenin eseridir.

Arkeon Evleri, İstanbul Anadolu yakası, Tuzla ilçesi Tepeören mahallesi sınırları içindedir. Arkeon Evlerinde farklı tip ve ölçülerde toplam 345 konut ve bu konutlara hizmet veren sosyal tesisleri kapsamaktadır. Bölgede geliştirilen ilk projelerden biridir. İstanbul Park tesisleri ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında yer almaktadır. Projelendirmenin genel kurgusu, değişik aile büyüklüklerinin ihtiyacını karşılayan, yaşam kalitelerine ve kültürlerine uyarlanabilir alanlar sunan, gelenekseli geleceğe taşıma gayretiyle dizayn edilen Arkeon Evleri, yapı standartları ve yapı fiziği kurallarına uygunluğu ile de tercih edilmektedir.

Isı, ses, su yalıtımları ile ilgili yönetmeliklerin istediği düzeylerin sağlandığı, çift dış duvarlı, duvar ve arası doğal havalandırmaya olanaklı, boya ve bakım gerektirmeyecek yapı elemanlarıyla bir yapı sistemi oluşturulmuştur. Bu yaklaşım, çağdaş şehircilik yaklaşımları ile tasarlanmış bir kent parçası olması fikrinin hayata geçirilmesi önerisiyle başlamış ve gerçekleşmiş eşsiz bir yaşam alanı niteliğindedir.

Konutlar, eğime paralel yollar üzerinde, birbirlerinin görüşünü kesmeyecek şekilde konumlandırılmıştır. Bu sayede hepsi, önlerinde uzanan vadiye doğru geniş bir görüş açısına sahip olmuştur. Tüm siteyi dolaşan ana trafik arteri ve bu arteri besleyen konut yolları da planlanmıştır.

Site ana girişinde ticaret alanı, site içerisinde kreş, çocuk oyun alanları, amfi tiyatro, kapalı ve açık yüzme havuzları, büyük ve küçük göletler ile fitness center, toplantı salonu, sauna, restoran ve küçük dükkânların bulunduğu bir sosyal merkez gerçekleştirilmiştir.

Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul Park Pisti, Sabancı Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Medeniyet Üniversitesi, Koç Lisesi, Terakki Vakfı Okulları, Bilfen Okulları, Doğa Koleji, Bahçeşehir Koleji gibi daha birçok değerli ve önemli noktalara yakın bir konumda olmasının yanında, çevre düzenlemesi, sosyal tesisleri ile açık ve kapalı yüzme havuzlarının titiz ve sorunsuz yönetimi ile tam bir eser niteliğindedir. Bu sayede, Arkeon Evleri, Tepeören Bölgesi’nin en nitelikli ve tercih edilen yaşam alanı olarak kabul edilmektedir.

Arkeon Evleri, Türkiye’nin en büyük inşaat firmalarından olan Yapı Merkezi , tarafından inşa edilmiştir.

Sosyal Olanaklar: Market, Kafeterya, Restaurant, Kreş, Çok Amaçlı Toplantı Salonu, Amfi Tiyatro

Spor Etkinlikleri: Kapalı Spor Salonu, Kapalı Yüzme Havuzu, 3 Tane Açık Yüzme Havuzu, Çocuk Havuzları, Güneşlenme Terasları, Açık Spor Tesisleri, Bisiklet ve Koşu yolu.

Rekreasyon : Çocuk Oyun Alanlar, Şelale, Gölet, Seyir Terası, Yürüyüş Yolları, Dinlenme Alanları

VİLLA TİPLERİ :

H tipi : Bağımsız Tripleks, Villa içi 310 m² brüt alana sahiptir. 4 oda 2 salondur.

C tipi : Bağımsız Tripleks, Villa içi 310 m² brüt alana sahiptir. 4 oda 2 salondur.

D tipi : Bağımsız Dubleks, Villa içi 200 m² brüt alana sahiptir. 3 oda 1 salondur.

G tipi : Bağımsız Dubleks, Villa içi 200 m² brüt alana sahiptir. 3 oda 1 salondur.

K tipi : İkiz Dubleks, Villa içi 194 m² brüt alanı alana sahiptir. 3 Oda ve 1 Salondur.

S tipi : Beşiz ve Altız Dubleks, Villa içi 170 m² brüt alanı olan ve yan yana sıra halinde inşa edilmiş villalardır. 3 Oda ve 1 Salondur.

M tipi : Dördüz ve Beşiz Dubleks, Villa içi 148 m² brüt alanı olan, yanyana sıra halinde inşa edilmiş köşe villalardır. 3 Oda ve 1 Salondur.

P tipi : Dördüz ve Beşiz Dubleks, Villa içi 120 m² brüt alanı olan, yanyana sıra halinde inşa edilmiş ara villalardır. 2 Oda ve 1 Salondur.

N tipi : Dördüz ve Beşiz Dubleks, Villa içi 118 m² brüt alanı olan, yanyana sıra halinde inşa edilmiş ara villalardır. 2 Oda ve 1 Salondur.

Arkeon Evlerinde villa almak ve kiralamak için villa uzmanı Volkan Şengül’den detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bilgi İçin :

Volkan Şengül

Villa & Lüks Konut Uzmanı

0 532 693 48 49